Domov > Novinky > Obsah
Sú netkané čistiace obrúsky nebezpečné pre kožu?
Sep 25, 2017

Sú netkané čistiace utierky nebezpečné pre pokožku?
Netkané čistiace utierky sa ľahko prenášajú, nezabezpečujú priestor, je nevyhnutné pre dievčatá, aby chodili von, keď je potrebné každodenné potreby. Existuje veľa netkaných čistiacich obrúskov, ktoré nedráždia supermarket pri kúpe supermarketu, ale netkané čistiace obrúsky sú skutočne mierne a neublížia koži? Pozrite sa na prísady!
Netkané čistiace obrúsky sú všeobecné zloženie netkaných textílií. Voda, prísady. Zatiaľ čo väčšina prísad obsahuje chemikálie. Netkané čistiace utierky nie sú výnimkou, či už ide o bežné netkané čistiace utierky alebo detské netkané čistiace utierky, obsahujú bežnú surovinu propylénglykol, jeho poškodenie kože je relatívne veľké.
Propylenglykol Je to druh ľahko preniknúť do kože petrochemických rozpúšťadiel, škody na tele nemožno ignorovať. Bude sa hromadiť v srdci, pečeni a obličkách, čo spôsobí ich deformáciu a poškodenie, ale aj oslabenie imunitného systému. Okrem toho môže poškodiť bunkovú membránu a spôsobiť vyrážku, suchú pokožku, kontaktnú dermatitídu a poškodenie povrchu kože. V živote mnohých ľudí pre pohodlie mapy poskytne svojim deťom netkané čistiace utierky. Neviem, že by to tiež ublížilo malému telu.
Ak často používate netkané čistiace obrúsky a potom vezmete niečo na jedenie, vedie k toxickým látkam do gastrointestinálneho traktu, existujú bezpečnostné riziká Okrem toho rozpustnosť propylénglykolu, asi 5% ľudí bude mať alergické reakcie, dlhodobé používanie pokožky spôsobuje určité škody. Mnoho pediatrov neodporúča rodičom používať vlastné deti Netkané čistiace obrúsky alebo ručné umývanie rúk.
Dúfam, že si prečítať tento článok, ako používať priateľmi na netkané čistiace utierky, môže znížiť ich použitie. Bolo to znižovanie znečistenia, a za druhé je lepšie chrániť seba a svoje rodiny v dobrom zdraví.
Stále viac ľudí je zvyknutých nosiť netkané čistiace obrúsky pred jedlom alebo mimo verejných priestorov kedykoľvek, aby si vybrali utierku na nahradenie umývania rúk, že je to jednoduché a hygienické a dokonca si mylne myslí, že to môže byť sterilizované. Chcel by som však spotrebiteľom pripomenúť, že netkané čistiace utierky obsahujú množstvo aditív, nadmerné vystavenie môže spôsobiť alergie na kožu, najlepšiu metódu dezinfekcie alebo umývanie rúk mydlom a opláchnuť vodou.
Mnohí spotrebitelia sa domnievajú, že "netkané čistiace obrúsky", ako naznačuje názov, by mali byť papiere. Avšak výroba netkaných čistiacich obrúsok je hlavnou surovinou z netkanej textílie, hlavnou zložkou je polypropylénový polypropylén. Preto rozsiahle používanie netkaných čistiacich obrúskov nielenže premrhalo cenné ropné zdroje, ale aj ľahko sa rozpadlo po likvidácii, ľahko spôsobilo nové "biele znečistenie".
Netkané čistiace utierky obsah tekutín je vo všeobecnosti asi 80%, hlavná zložka vody a prísad. Aby sa zabránilo vodnej a chemickej reakcii, netkané čistiace utierky používané vo vode musia byť špeciálne upravené vody, ako je rafinovaná voda, čistá voda a tak ďalej.
Existuje mnoho typov prísad, vrátane zvlhčovadiel, ako je propylénglykol, môže pomôcť pri účinnom riešení kvapaliny rozpustenej vo vode, takže voda nie je prchavá; konzervačné činidlá, ako je fenoxyetanol, metyl-p-hydroxybenzoát atď., môžu udržiavať netkané čistiace utierky v aktivite rôznych látok; antibakteriálne činidlá, ako je laktát sodný, listy eukalyptov atď., na elimináciu a inhibíciu baktérií v dezinfekčnom prostriedku na ruky; povrchovo aktívne látky, ako je polyoxyetylén hydrogenovaný ricínový olej, polyéter atď., používané na odstraňovanie nečistôt a mastnoty, na dosiahnutie čistého účinku.
Keďže netkané čistiace utierky obsahujú rôzne aditíva, kontakt s nadmernými konzervačnými látkami, alkoholom a iným chemickým zložením, môžu ľahko viesť ku kontaktnej dermatitíde a iným kožným alergiám. A väčšina ľudí používa netkané čistiace obrúsky sa nebudú umyť rukami, chemické zložky zostanú v rukách, najmä pre deti. Štúdia v Spojených štátoch tiež dokazuje, že pri opakovanom používaní netkaných čistiacich obrúsok nielen baktérie nie je možné vyčistiť, ale niektoré z baktérií sa prenesú na nekontaminovaný povrch. Takže buďte opatrní, najlepšie je utrieť nový povrch papierového uteráka, nepoužívajte ho na otrite oči a iné citlivé časti.
Všeobecne platí, že sme si umyť ruky mydlom, v podstate môže zabiť všetky baktérie na rukách, spolu s prúdom vody oplachovanie, škrupina vajcia môžu byť umyté, a použitie netkaných čistiacich obrúsok žiadny tak dobrý účinok
V tomto prípade pripomínať spotrebiteľom, uistite sa, že jasné Netkané čistiace utierky nemôže úplne nahradiť úlohu umývanie rúk mydlom. Pri kúpe netkaných čistiacich obrúskov by sa prvý mal pokúsiť o nákup veľkých nákupných centier a supermarketov, vybrať si renomovaných výrobcov a certifikovať kvalitu výrobkov; Po druhé, mali by sa tiež snažiť použiť každý kus mal nezávislý malý balík Netkané čistiace obrúsky, Ak sa rozhodnete použiť netkané čistiace utierky, po každom spustení by malo byť uzavreté, vyčerpať čo najskôr, aby sa zabránilo aktívnej zložky prchavé.